Cena Bitcoin spada do 10525 USD, gdy akcje również spadają (obserwacja rynku)

10 miliardów dolarów zniknęło z kapitalizacji rynkowej kryptowalut, ponieważ Bitcoin i większość alternatywnych monet są głęboko na minusie. Immediate Edge po raz kolejny podążyło za Wall Street.

Bitcoin nie zdołał utrzymać swojej ostatniej zwyżkowej wartości i spadł do około 10600 USD. Większość alternatywnych monet naśladowała ruch BTC, co spowodowało stratę 10 miliardów dolarów z całkowitej kapitalizacji rynkowej.

Bitcoin zawodzi przy 10800 $

Jak informowaliśmy wczoraj, Bitcoin pozytywnie zareagował na wiadomość, że prezydent USA Donald Trump opuścił szpital po kilku dniach i wrócił do Białego Domu. Główna kryptowaluta, kopiująca zyski na Wall Street, przyspieszyła cenę i osiągnęła szczyt na 10800 USD.

Jednak sytuacja uległa odwróceniu w ciągu ostatnich 24 godzin. Bitcoin nie był w stanie utrzymać swojego kursu i gwałtownie spadł z 10750 USD do najniższego w ciągu dnia poziomu 10525 USD (na Binance). Pomimo odzyskania od tego czasu części ziemi do ponad 10600 USD, BTC nadal spada o ponad 1% dziennie.

Przesuwając się na południe, Bitcoin po raz kolejny przypomina zmiany cen na Wall Street. Trzy najbardziej znaczące indeksy giełdowe w USA zamknęły wtorkową sesję na minusie.

Dow Jones Industrial Average i S&P 500 spadły o około 1,4%, podczas gdy Nasdaq stracił prawie 1,6%.

Altcoins Śledź Bitcoin, strata kapitalizacji rynkowej 10 mld $

Czerwony dominuje na rynku altcoinów, ponieważ większość monet podąża za Bitcoinem w dół. Ethereum zatankowało o około 4% i kosztuje poniżej 340 USD.

Po kilku dniach imponującej wydajności cenowej, Ripple również stracił znaczną część wartości (5,3%). XRP spadł do 0,245 USD.

Bitcoin Cash (-1%) skorzystał z 5% zrzutu BNB i zajął 5 miejsce. Polkadot (-8%) i Chainlink (-9%) są największymi przegranymi z pierwszej dziesiątki.

Dalsze straty są widoczne w przypadku altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji. Ocean Protocol (-20%) prowadzi w tym niekorzystnym rankingu. Elrond (-19%), Aave (-18%), Yearn.Finance (-17%), The Midas Touch Gold (-16%), Solana (-15%), Uniswap (-15%), Uma (- 14%), Kusama (-14%) i Balancer (-14%) to tylko część przedstawicieli dwucyfrowego spadku cen.

Przy tak dużej ilości czerwieni na całym polu, całkowita kapitalizacja rynkowa odczuła konsekwencje. Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut spadła z 342 miliardów dolarów do 332 miliardów dolarów.